Co to jest
kurzajka?

Kurzajki wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, który powoduje tworzenie na naszej skórze nieestetycznych grudek o różnej powierzchni.

Brodawki skórne nie zagrażają zdrowiu jednak są bardzo uciążliwe dla człowieka. Najczęściej występują u dzieci i młodzieży, na stopach oraz dłoniach.

Kurzajki szpecą nasze ciało, mogą stać się przyczyną bólu i niekomfortowego samopoczucia. Niestety tą uciążliwą przypadłością możemy zarazić się dosłownie wszędzie, korzystając z miejsc użytku publicznego, na przykład na basenie, w saunie, pod prysznicem, na sali gimnastycznej.

Grupą, która najbardziej narażona jest na kurzajki, są dzieci, ponieważ nie mają one w pełni ukształtowanego systemu odpornościowego. Dzieciństwo to również czas, gdy jest się bardziej narażonym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry (obtarcia, stłuczenia, rany) – co bardzo sprzyja powstawaniu kurzajek.

Objawy

Kurzajka, zwana też brodawką, ma postać narośli na skórze, zbudowanej ze stwardniałej i zwłókniałej skóry. Kurzajki z reguły są bezbolesne, natomiast kurzajki stóp, które ze względu na swoje umiejscowienie i narażenie na ucisk (podczas chodzenia) mogą powodować ból.

Najczęściej spotykanym rodzajem kurzajek są kurzajki zwykłe i kurzajki stóp.

Kurzajki zwykłe:

  • są twarde i mają szorstką powierzchnię podobną do kalafiora,
  • najczęściej są biało-szare, ale mogą też być brązowawe,
  • występują najczęściej na dłoniach, kolanach, łokciach.

Kurzajki stóp:

  • mają postać twardego i płaskiego guzka,
  • występują na podeszwach stóp i na dolnej powierzchni palców,
  • powodują ból podczas chodzenia.

Leczenie

Niska wytrzymałość na ból oraz stres wywołany przez agresywne metody zwalczania kurzajek (np. krioterapia, wyłyżeczkowanie, wypalanie laserem) są często powodem lęku oraz niechęci do kontynuowania kuracji, zwłaszcza u dzieci.

Zalety domowej kuracji:

  • Kuracja z zastosowaniem płynu Brodacid zapewnia prosty i bezbolesny sposób na pozbycie się uciążliwej kurzajki.
  • Zabiegi z zastosowaniem płynu na skórę Brodacid zapewniają każdemu, a zwłaszcza dzieciom, komfort psychiczny i umożliwiają prowadzenie kuracji w domu bez konieczności wizyty u lekarza.

Brodacid

Brodacid płyn do usuwania brodawek
jest marką nr 1 w Polsce w kategorii
Preparaty na brodawki*

Lek Brodacid ma postać płynu na skórę,
zawiera substancje czynne o ugruntowanym działaniu:

Kwas
salicylowy

działa keratolitycznie:
zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały
naskórek, ułatwiając jego złuszczanie

+
Kwas
mlekowy

niszczy zrogowaciałą
warstwę skóry

+ substancja
pomocnicza

dimetylosulfotlenek
zwiększa przenikanie składników
czynnych wgłąb skóry

Skład leku BRODACID czyni go skutecznym środkiem na kurzajki, który możesz zastosować zarówno u siebie jak i u Twojego dziecka – bezpiecznie, naturalnie, w zaciszu własnego domu.
Płyn BRODACID można stosować u dzieci powyżej 2 lat pod kontrolą lekarza.

Co najważniejsze lek BRODACID jest też łatwo dostępny w aptekach bez recepty, nawet tych internetowych! Wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia w tym tytuł ,,Produkt Roku”.

*Źródło: IMS Health, Pharmatrend, 11.2015

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Brodacid płyn na skórę: Acidum lacticum + Acidum salicylicum (50,4 mg + 100 mg)/g
Skład: 1 g płynu na skórę zawiera 50,4 mg kwasu mlekowego (Acidum lacticum), w postaci roztworu 90% i 100 mg kwasu salicylowego (Acidum salicylicum).
Substancje pomocnicze: Dimetylosulfotlenek, nitroceluloza (2:1 w etanolu) + octan etylu.
Wskazania: Leczenie brodawek zwykłych, około paznokciowych, brodawek stóp i mozaikowych.
Dawkowanie i sposób podania: Produkt leczniczy Brodacid należy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub zgodnie z opisem podanym na ulotce.
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować w leczeniu brodawek płaskich i zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na błonach śluzowych oraz na twarzy, na znamiona owłosione i nieowłosione, na zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci w wieku poniżej 2 lat. U dzieci od 2 do 12 lat można stosować tylko pod kontrolą lekarza.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez URPL nr R/3295.
Podmiot odpowiedzialny: GRUPA INCO S.A., 00-519 Warszawa, ul. Wspólna 25

Profilaktyka

Pamiętaj aby:

  • na basenie i pod prysznicem zawsze korzystać z klapek,
  • nie korzystać z cudzych ręczników ani obuwia,
  • zawsze dbać o higienę osobistą,
  • unikać otarć skóry stóp,
  • unikać przemęczenia i stresu.

Apteki on-line